Олімпіада з програмування 2018

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2018 №307 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя на базі кафедри програмної інженерії,  21 квітня 2018 року відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування (відбіркової олімпіади командної студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС).

Вітаємо команди та їх тренерів із високими результатами в обласному заліку.

Із результатами змагань можна ознайомитись тут.

Фотогалерея олімпіади.

Олімпіада є складовою частиною відбіркових змагань Першості світу і проводиться за погодженими правилами. Всі учасники Олімпіади реєструються як учасники Першості світу.

Участь у цьогорічній олімпіаді прийняли команди вищих навчальних закладів Тернопільського області, зокрема: Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету, Галицького коледжу ім. В’ячеслава Чорновола, Технічного коледжу ТНТУ, Гусятинського коледжу ТНТУ, Зборівського коледжу ТНТУ (загалом 45 команд). Також цьогоріч участь у Шкільному Дивізіоні змагань прийняли 2 шкільні команди, представники Тернопільської гімназії ім. І. Франка.

За результатами змагань, призерами І етапу олімпіади в Тернопільській області серед ВНЗ стали:

Перше місце  посіла команда ТНТУ ім.І.Пулюя – TNTU_YeahBoi, у складі: Ігор Миколайович Бармак, Володимир Борисович Заяць, Микола Андрійович Заярний, Оксана Юліанівна Петрик (тренер)

Друге місце посіла команда ТНПУ ім. В. Гнатюка – TNPU_StackTrace – у складі: Юрій Вікторович Попів, Богдан Дмитрович Кручак, Віра Володимирівна Хомич, Оксана Олегівна Струк (тренер)

Третє місце посіла команда ТНТУ ім.І.Пулюя – TNTU_TNT – Богдан Ярославович Борівець, Богдан Олегович Зашко, Оксана Володимирівна Приведа, Оксана Юліанівна Петрик (тренер)

У ІІ етап Всеукраїнської олімпіади також виходять наступні команди:

• HCTNTU_Team5 – команда Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету
  • TNTU_Rangers – команда Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя
  • TNPU_mathematic – команда Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка
  • HCTNTU_Team4 – команда Гусятинського коледжу Тернопільського національного технічного університету
  • ZC-TNTU_Prime – команда Зборівського коледжу Тернопільського національного технічного університету
  • C_TC_TNTU_ICTeam – команда Технічного коледжу Тернопільського національного технічного університету
  • TNTUCH_Comand_A – команда Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола
  • TNEU_FCIT_Dream_Team – команда Тернопільського національного економічного університету

Серед шкільних команд участь взяли дві команди, що представляють Тернопільську гімназію ім. І. Франка:

• s_IFUGT_Eagles(x86) – у складі: Олександр Сергійович Струк, Андрій Олександрович Третьяков, Валерій Денисович Хілініч, Василь Олегович Барна (тренер)
  • s_IFUGT_Eagles(x86) – у складі: Богдан Олегович Зозуляк, Мирослав Іванович Тригубець, Михайло Олегович Миколенко, Василь Олегович Барна (тренер)

Спортивне програмування — це змагання на швидкість, коректність, ефективність, це справжня битва людських інтелектів засобами комп’ютерної техніки. Студенти кафедри програмної інженерії вже багато років поспіль займають призові місця на різних етапах олімпіад. Цьогорічне змагання – не виняток. Безумовно, хороші результати не без наполегливої праці. Тренери наполегливо працюють із студентами, передають їм свої знання та  навчаються чомусь новому, але успіхів досягають одиниці. Таким є тренер Петрик Оксана Юліанівна. Основна мета – навчити ефективно розв’язувати алгоритмічні задачі, коректно міркувати та вдало реалізовувати ідеї. Крім цього постійно популяризовувати алгоритмічний стиль програмування серед молоді, зокрема й через участь в олімпіадах, змаганнях та широке застосування на практиці. А призові місця це визнання того, що час витрачено не даремно!