Наукове перебування професора Михайла ПЕТРИКА в Комп’єнському Університеті Технологій (Univesité de Technologie de Compiegne /Alliance Sorbonne Université UTC/ Франція)

Відповідно до програми перебування в рамках багаторічної франко-української наукової кооперації, за підтримки Посольства Франції в Україні та CampusFrance (Міністерство Європи та закордонних справ і Міністерства вищої освіти та досліджень Франції) завідувачем кафедри програмної інженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (TNTU), докт. фіз.-мат.  наук, професором, кавалером ордену Академічних Пальм Михайлом ПЕТРИКОМ в продовж наукового  перебування  в UTC виконано наступне.

 

1.               Проведена низка міждисциплінарних наукових обговорень з колективом лабораторії TIMR UTC, включаючи навчання персоналу  щодо новітніх високопродуктивних  методів математичного моделювання складних систем і процесів фільтрації-консолідації та компететивної адсорбції в середовищах мультирозмірних мікропористих частинок  та розробки на цій основі Java-обєктно-орієнтованого програмного забезпечення  для архітектур, орієнтованих на паралельні багатоядерні обчислення.

2.                 Розроблена математична модель для моделювання процесів консолідації в системі двох підпросторів мікропористих різнорозмірних волого містких частинок. Побудований точний  аналітичний розв'язок фільтраційної консолідаційної та транспортної поведінки в цій системі за допомогою операційного методу Гевісайда та методів інтегрального перетворення Лапласа і Фур'є. Ці аналітичні розв’язки  були використані для оцінки розподілу тисків у міжчастинковому та двох внутрічастинкових просторах, що дало можливість визначити кількісні значення характеристик вологопотоків на макро- і мікрорівнях, що виникають і взаємодіють між собою у ході протікання процесу. Це дозволило створити алгоритми та програмне забезпечення для високопродуктивних обчислень на сучасних багатоядерних процесорах. При цьому враховувалися основні фізичні фактори, що впливають на кінетику взаємопотоків у різних зонах досліджуваного середовища. Виконана ним серія числових експериментів компютерного моделювання цих об'єктів. Цей проект пов’язаний зі створенням новітніх енергозберігаючих технологій для розділення твердо-рідких сумішей харчової, переробної  промисловості, зневоднення великих обсягів відходів різних виробництв, очищення довкілля від шкідливих викидів та ін.

3.               За результатами цих досліджень опублікована  стаття у міжнародному високорейтингоаому журналі (Physical Review E (Quartile 1 : https://doi.org/10.1103/PhysRevE.110.064801) і підготовлена до друку ще одна  спільна стаття такого високого рівня (Powder Technology. Elsevier).

4.               Визначені на основі аналізу  світових публікацій (2024р.)  з використанням  системи  Mendeley DataBase Citation  основні напрями подальших  спільних перспективних досліджень  в галузі мікро- і нанопористих мультирозмірних структур прикладного застосування (фільтрації і відтиску, компетитивної адсорбції, переносу електричних зарядів та ін.) .

5.               Також проводились обговорення з керівництвом  лабораторії та UTC (директор з міжнародних відносин Mme Johanna Daaboul joanna.daaboul@utc.fr ) щодо озвинення академічних обініhjрозвинення академічних обмінів студентів та науковців між  UTC et TNTU, підготовки наукових кадрів під спільним керівництвом, можливі напрямки подальшої наукового співробітництва в рамках  діючих Європейської наукових програм.  

6.               М. Петрик брав участь у Міжнародному 5-му Конґресі «Green Extraction of Natural Products » GENP 2024, Compiène 28-30 October 2024 (Сертифікат додається).

 

7.               З метою подальшого розвитку франко-українського науково-культурного співробітництва, популяризації наукових досягнень видатних французьких та українських вчених світового рівня,  які формували світовий науково-технічний прогрес для конкретних потреб суспільства, їх кооперацію (Антуан Лавуазьє, Іван Пулюй, Зеноб Грам, Блез Паскаль, П’єр Кюрі, …)  серед українських та французьких спільнот, впровадження в систему української освіти передових ідей та дієвих принципів французької освіти («освіта через дослідження», «наука та інженерна освіта як особливий вид мистецтва» для обдарованої молоді, започаткованих ENS, CNAM та ін. ще з часів їх створення Конвентом III-го року Республіки), робота у бібліотечних фондах CNAM (Conservatoire National des Artes et Metiers), SFP (Société Française de Physique), Universté PSL (Paris Sciences et Lettres), Sorbonne Université  та ін.).